用戶登入
用戶名稱:
密      碼:
搜索
發新帖回覆
查看: 6379|回覆: 6
go

RWI [複製鏈接]

Rank: 2


49
1#
發表於 21-10-15 19:28 |只看該作者 |倒序瀏覽 |打印
可否請教各位,我想為小朋友計劃一下時間,小朋友今年k2。
如果讀RWI, 一般要用幾多個月分別完成紅書,綠書,紫書等。
我知道通常要評估後分班,不過想計劃一下要用幾耐時間,大概知道佢小學之前(一般來說)會完成乜嘢程度。謝謝各位。

   0    0    0    0

Rank: 1


20
2#
發表於 21-10-22 14:30 |只看該作者
如果正常F1-F3係各15堂,F4-F5係紅色書仔,大槪20-25堂 (學晒Set 1 sound,可以寫到下句子,讀到短故事)
綠色書仔係學Set 2 sound - 25堂
紫- 25堂 (因應小朋友程度可skip)
粉紅-25堂
橙-28堂 (Set 3 sound)

我見過最勁嘅係小學前到橙色,亦都有見過升小學到F3
其實睇返媽媽同小學要求,最重要係小朋友能力。

有啲小學係有教RWI,可能會係紅色書仔開始。

Rank: 2


49
3#
發表於 21-10-22 21:09 |只看該作者
謝謝你 (emoji)(emoji)

Rank: 4


514
4#
發表於 21-11-17 12:21 |只看該作者
回覆 kelly_product 的帖子

我地大約用左半年時間, 由完全唔識到完成set 3 sounds.  之後小朋友開始自己讀哂ORT (我一定要佢朗讀, 我係旁邊聽).  95% 識讀啦, 有d太irregular 我自己都blend 唔到.
不過我地係一對一, 唔係group lessons.   

Rank: 2


49
5#
發表於 21-11-25 13:37 |只看該作者
twinkle00 發表於 21-11-17 12:21
回覆 kelly_product 的帖子

我地大約用左半年時間, 由完全唔識到完成set 3 sounds.  之後小朋友開始自己讀 ...

好快喎。(emoji)(emoji)(emoji)(emoji)(emoji)(emoji)
不過一對一係咪貴好多?

Rank: 4


514
6#
發表於 21-11-25 21:54 |只看該作者
回覆 kelly_product 的帖子

甘單對單一定係貴d 㗎啦!不過其實我計過, 如果一組人上, $350 一堂要學一年以上, 仲有車費同一年的交通時間, 甘除翻開單對單用半年時間又一啲都唔貴喎… 最慘係group又有指定時間又要夾其他人 (同level), 又一定要俾錢買書, 成堂我都唔知老師真係用左幾多時間係自己小朋友身上 … 所以, 最後我都係決定用錢解決.  效果滿意.  

Rank: 2


84
7#
發表於 7 天前 |只看該作者
twinkle00 發表於 21-11-25 21:54
回覆 kelly_product 的帖子

甘單對單一定係貴d 㗎啦!不過其實我計過, 如果一組人上, $350 一堂要學一年以 ...

請問可否介紹老師呀?謝謝
‹ 上一主題|下一主題
你需要登錄後才可以回帖 登錄 | 註冊